Víte co způsobuje na frontě nejvíc zranění? Střepiny. Poptávka po tzv. lehkých vestách, které obepínají celé tělo je proto obrovská. Vyrábějí se i u nás. Český Frogtag ty svoje už otestoval v boji. Lehké vesty a střepinám odolné deky bychom rádi s vaší pomocí dodali klukům z mezinárodní legie.

464790
268
VYBRÁNO Z
385000
DÁRCŮ

Představení sbírky:

Příslušníci Mezinárodní legie přijímají riziko v bojích na frontové linii a nesou i jeho následky. Mezinárodní legie se zapojila do bojů např. u Kupjansku nebo Bachmutu. Z bojové zkušenosti vyplývá, že nejčastější zranění v současnosti na frontě způsobují střepiny. Zranitelné jsou zejména boky, břicho, krk - místa, která nepokrývají hlavní balistické pláty.

V bezpečí nejsou vojáci ani mimo přímé plnění úkolů na linii dotyku. Mezi jednotlivými rotacemi na frontu zůstávají Legionáři v blízkosti fronty, v dostřelu obyčejných raketových systémů, doletu dronů atd. Je nereálné vyžadovat v době odpočinku odívání nosiče plátů, který i s dalším vybavením a zejména municí váží mnohdy přes 20 kg.

Dodáním balistické ochrany od českého výrobce, kterou lze nosit i mimo ostrou akci ušetříme zdraví a životy statečných lidí, kteří přijeli nasadit vlastní životy za svobodu Ukrajiny. Zároveň tak odlehčíme zatížení nemocnic, kde si vojáci střepinová poranění týdny léčí.

Co se nakoupí:

11 protistřepinových setů – vesta + deka

Lehká vesta, která poskytne zvýšenou ochranu boků, břicha a krku zajistí, že zkušení bojovníci budou moci dále plnit své úkoly, místo aby zbytečně umírali, nebo leželi s nepříjemnými střepinovými poraněními v přetížených nemocnicích.

Velkým problémem je nedostatek obrněných aut, kterými by se vojáci mohli relativně chránění dostat na linii doteku s nepřítelem. Mnoho z nich tak utrpí zranění, nebo dokonce zemřou ještě dříve, než se pustí do boje. Balistická deka je velmi praktický štít, který vojáci využijí třeba při přemísťování se obyčejnými pickupy na místo úkolu. Jednoduše ji dají na dveře a boční okna a střepiny posádku nezraní. Využít se dá i při krytí se v zákopech a podobně.

Komu pomůžeme:

▶ Vytvořili jsme komplet balistické ochrany, uvedl český dobrovolník na Ukrajině — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Bojovníci mezinárodní legie Ukrajiny jsou často až ti na konci řady, co se týče zásobování a dodávek vybavení. Přitom jsou často nasazováni do těch nejtěžších bojů u Kupjansku, Bachmutu, Avdijivky…

Nasazují svoje životy a zdraví a my jsme se rozhodli jim pomoci s vybavením, díky kterému budou mít větší šanci vrátit se domů ke svým rodinám a blízkým. Nechceme, aby ti nejodvážnější, platili cenu nejvyšší.

CELKEM VYBRÁNO:
852 865 200 Kč
icon star image
POČET DÁRCŮ:
302 304
icon star image
DEN VÁLKY:
881
icon star image
INICIATIVA NA OBRANU UKRAJINY