Děkujeme
Celá částka vybrána
451
Lidí přispělo
950 000 Kč
Cílová částka

Výcvik vojáků a záchranářů na Ukrajině

GARANT KAMPANĚ
Dalibor Dědek je český podnikatel, mecenáš a spolumajitel skupiny firem Jablotron. Po vpádu Ruska na Ukrajinu založil iniciativu #wemustact! a projekt #darekproputina
OVĚŘENÁ DOPRAVA
OVĚŘENÁ KAMPAŇ


KAMPAŇ DOKONČENA!

Děkujeme všem, kteří přispěli na výcvik záchranářů a vojáků na Ukrajině. Sledujte twitterový účet @fundperun Na tuto kampaň už peníze nevybíráme, ale nadále můžete přispívat na hlavní sbírku velvyslanectví.

CÍL KAMPANĚ

Školíme na Ukrajině vojáky, civilisty i záchranáře v bojové zdravovědě, kde o životě či smrti rozhodují vteřiny. Vojáky školíme i v dalších taktických dovednostech, aby dokázali ruské hordy poslat tam, kam patří. Když je situace nejhorší, přilétáme i na linie bojů, abychom tam odvezli a ošetřili raněné. Pracujeme po celé Ukrajině. Za tuto práci již naši instruktoři dostali ocenění “Patriot Ukrajiny”. Abychom mohli ve své práci pokračovat, potřebujeme vaši pomoc.

Kdo je český Fénix

Za projektem stojí zkušení čeští instruktoři se zkušenostmi ze zahraničních misí. Ve spolupráci s projektem Češi na Ukrajině a humanitárními organizacemi Perun a Team4Ukraine jezdí po Ukrajině a pomáhají udržet co nejvíce lidí na živu. Za dobu působení proškolili ve zdravovědě, střelbě a taktických dovednostech přes 2 500 lidí. Jen na poslední cestě do Bachmutu se podařilo týmu odvézt přes 40 zraněných z bojové linie. Máme zpětnou vazbu, že námi proškolení lidé dokázali zachránit další životy a někteří z nich své zkušenosti předávají dalším lidem jako instruktoři. Fénixovi slzy tak skutečně léčí a pomáhají.

Smysl sbírky

Účelem sbírky je financovat provoz dvou týmů, aby zvládl další měsíční výjezd. O naši pomoc je velký zájem. Ukrajině chybí přibližně 5 000 instruktorů a český Fénix je jeden z mála týmů, který působí i na linii doteku. Školíme jak dobrovolníky a záchranáře, tak elitní bojové jednotky.


Ruský režim si neváží životů svých vojáků, my však věříme, že je každý život vzácný. Naše práce reálně pomáhá zachraňovat životy a udržet Ukrajince v dobré bojové kondici. Společně zvítězíme.

Co za nasbírané peníze dokážeme?

Za tuto částku vypravíme tým dvou vozidel, který bude na Ukrajině působit 1 měsíc.

Proškolíme přibližně 400 - 500 lidí v bojové zdravovědě.
Proškolíme přibližně 400 - 500 lidí v taktice malých jednotek
Ošetříme a zachráníme až několik desítek životů.

Složení posádky je vždy instruktor a jeho asistent a řidič / tlumočník. V druhém vozu bude navíc nový český medic a operátor dronu, který pomůže s dohledáváním raněných v místech ostřelování a poskytne Fénixovi pátrací oči všude tam, kde hrozí riziko šlápnutí na rašistu.

Největší část prostředků využijeme na dvě starší ale kvalitní SUV 4x4, servis vozů a palivo. Bohužel auta tu vydrží v provozu v průměru pouze 20 000 kilometrů (když mají štěstí) a Ukrajina je obrovská země. Poslední misi přežilo jen jedno auto ze tří. Další část bude sloužit na nákup zdravotnického materiálu. Deset procent částky pak slouží na zajištění základních životních potřeb týmu.

Nákup 2 SUV 4X4: 240 000 Kč
Servis vozů: 60 000 Kč
Palivo: 100 000 Kč
Zdravotnický materiál: 50 000 Kč
Zajištění životních funkcí týmu: 50 000 Kč

Navýšení sbírky

20.října 2022 – Vzhledem k úžasné reakci na kampaň, kdy jste se na výcvik ukrajinských vojáků a záchranářů složili za pouhých několik dní, jsme tým projektu Fénix poprosili, aby nám řekli, co ještě potřebují v těch nejdivočejších snech. Cílovou částku navyšujeme na 950 000 Kč a nakoupíme ještě o něco víc vybavení. Konkrétně:


Digitální kapnometr: 50 000 Kč

Nosítka Talon: 25 000 Kč

Nezávislý výhřev prostoru pro zraněné: cca 50 000 Kč

Spotřební zdravotnícký materiál: 70 000 Kč
Tq, J-Tq, hemostatické gázy, IO sety

Noční vidění pro řidiče: 180 000 Kč

Úpravy CASEVAC vozu: 75 000 Kč

A něco navíc

V rámci této mise se nám může podařit vytvořit novou operační základnu pro české dobrovolníky, kteří na Ukrajině působí a rozšířit tam naši práci o další specialisty.

Kolik přispějete?

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.