Drony pro dobrovolníky na Ukrajině

Už potřetí otevíráme sbírku na nákup civilních dronů pro vojáky a záchranáře na frontě. Tentokrát chceme nakoupit 22 dronů Mavic 3T, rušičky a další vybavení, které je kriticky důležité pro jednotky, které vstupují do jarní ofenzivy.

Vozím drony
Garant kampaně
1 760 892 Kč
VYBRÁNO Z
4 000 000 Kč
570
DÁRCŮ

Cíl kampaně

Cílem projektu a sbírky je nakupovat hotové komerční drony, převážně od firmy DJI a dopravovat je potřebným jednotkám přímo na východní Ukrajinu.

Krom nákupu dronů provádíme i úpravy a vylepšení, jako jsou přídavné baterie, přidáváme zesilovače či přípravky jako je airdrop systém.

Dále pořizujeme rušičky dronů pro obranu okopů a mediků, náhradní baterie do dronů a další materiál pro opravu dronů od značky DJI.

Nyní je nákup dronů DJI Mavic3 zastaven, ale připravuje se release nového dronu. Víme o skladu, kde na nás čeká 22 ks dronů typu Mavic 3T, které jsou životně důležité pro hlídání perimetru, pro práci v noci a pro práci mediků.

Nakupovat drony chceme průběžně celý rok, podle aktuální situace na východě Ukrajiny a podle aktuální situace na trhu s drony. Nyní se ale chceme zaměřit na nákup 22 ks Maviců 3T o kterých víme a které můžeme okamžitě nakoupit.


Potvrzení o daru

Pro potvrzení o daru vyplňte prosím tento formulář.

Co se nakoupí

  • DJI Mavic 3
  • DJI Mavic 3T
  • DJI Matrice 30T

Nyní chceme vybrat 4.000.000 Kč a z toho chceme nakoupit:

* Prioritně všechny dostupné Mavic 3T.
* S nižší prioritou chceme pořídit další 4 rušičky.
* S nižší prioritou nakoupíme i zesilovače a náhradní baterie.
* Náhradní díly, jako jsou ramena dronů a vrtule.


Doprava

Drony nakupujeme podle požadavků, které k nám chodí přímo z východní Ukrajiny od bojujících jednotek. Každý požadavek prověřujeme, vyhodnocujeme a snažíme se vyjít vstříc těm nejpotřebnějším. Ti co dron potřebují méně jsou posunuti v pořadníku níže.

Pro vyhodnocení spolupracujeme s UA organizacemi a jednotlivci, kteří aktuální dění a působení jednotek znají velmi dobře. 

Protože víme co je v kurzu, tak se snažíme mít drony připravené dopředu aby jsme mohli co nejdříve posílat a nebo drony osobně rozvážíme.

Díky mechanismu ověřování a doručování se drony dostanou do ruk přímo samotným vojákům. 


Údaje o sbírce:
 
RDPANEK LABS s.r.o. se sídlem Tovární 257/9, 460 10 Liberec X – Františkov, zastoupené Radimem Danielem Pánkem, jednatelem, který oznámil podle zákona č. 117/2001 Sb., konání veřejné sbírky “Drony pro dobrovolníky na Ukrajině”

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.