32 966 390 KČ
Vybráno z cílové částky
8564
Dárců přispělo
33 000 000 Kč
Cílová částka

Český tank Tomáš pro ukrajinskou armádu

GARANT KAMPANĚ
Ministerstvo obrany České republiky je ústřední instituce pro obranu státu a řízení Armády ČR. Novinky můžete sledovat na twitterovém účtu https://twitter.com/ObranaTweetuje.
OVĚŘENÁ KAMPAŇ
OVĚŘENÁ DOPRAVA


CÍL KAMPANĚ

T-72 AVANGER představuje českou komplexní modernizací sovětského tanku T-72 na úroveň srovnatelnou s tanky 3. generace. Stroj je zdokonalen zařízeními, která zvyšují parametry, komfort a efektivitu užití tanku a umocňují bezpečí osádky vůči účinkům min či vůči balistickému ostřelování, proti účinkům radiace a chemických látek.


Tank disponuje zařízením pro překonávání vodních toků jízdou pod vodou, zařízením k vytvoření dýmových clon pro maskování v terénu a hasicím zařízením pro hašení požáru uvnitř vozidla.


Tank je určen k ničení tanků a ostatních obrněných cílů, popř. i živé síly protivníka, a proti nízko letícím cílům. 125mm kanon s průbojným projektilem dokáže bez problémů prorazit padesáticentimetrový pancíř na vzdálenost přesahující 2 km.


Tank je vybaven i dvěma sekundárními zbraněmi: spřaženým a protiletadlovým kulometem.

VARIABILNÍ SYMBOL KAMPANĚ: 72

Tanky T-72 v různých variantách už v ukrajinské armádě slouží. Je to tedy ideální volba z pohledu výcviku, náhradních dílů i bojového nasazení.

PARAMETRY

Posádka: velitel, střelec a řidič
Motor: vodou chlazený dvanáctiválcový motor, který má 840 koňských sil
Maximální rychlost: 60 km/hod. na silnici, 40 km/hod. v terénu
Hmotnost: 44 tun

MODERNIZACE

Noční vidění
Noční vidění 3. generace s dosahem až 4 kilometry v pasivním režimu pro snížení demaskujícího efektu nočního vidění (původní model T-72 má dosah do 800 m se snadno zjistitelným paprskem infračerveného světla).

Zvýšená ochrana posádky
Stroj má reaktivní pancéřování. Laicky řečeno – v připadě, že se k němu blíží projektil, v místě zásahu exploduje na tanku připevněná výbušnina, která sníží účinnost nepřátelské střely. V místě instalace reaktivních modulů je navíc jako ochrana proti bojovým hlavicím k dispozici ekvivalent asi 40 cm válcovaného ocelového pancíře.

Komunikační prostředky poslední generace
Moderní radiostanice a interkom se zvýšenou odolností proti radioelektronickému boji umožňuje další komunikaci s radiostanicemi západního standardu. K dispozici je modul GPS pro zobrazení navigačních dat a přenos GPS souřadnic.

TRIKO PROTI PUTINOVI

Jakmile dokončíte platbu kartou nebo převodem na této nebo jakékoliv jiné kampani, dostanete se na obrazovku s poděkováním (můžete sem také napsat vzkaz Putinovi). Dále pokračujte takhle:

  1. zmáčkněte tlačítko Potřebuji potvrzení o platbě
  2. vyplňte formulář o platbě (jako fyzická nebo právnická osoba)
  3. na konci formuláře můžete zadat motiv, velikost trika a adresu, kam ho máme doručit
  4. hotovo

Kdyby se vám nedařilo, tak nám napište na info@zbraneproukrajinu.cz a my rádi pomůžeme.

Kolik přispějete?

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.