Děkujeme
Celá částka byla vybrána
11288
Dárců přispělo
33 000 000 Kč
Cílová částka

Tank Tomáš pro ukrajinskou armádu

GARANT KAMPANĚ
Ministerstvo obrany České republiky je ústřední instituce pro obranu státu a řízení Armády ČR. Novinky můžete sledovat na twitterovém účtu https://twitter.com/ObranaTweetuje.
OVĚŘENÁ DOPRAVA
VYBRÁNO!


CÍL KAMPANĚ


T-72 AVENGER představuje českou komplexní modernizaci sovětského tanku T-72 na úroveň srovnatelnou s tanky třetí generace. Stroj je vybaven zařízeními, která zvyšují provozní parametry, komfort a účinnost tanku a zvyšují bezpečnost posádky proti účinkům min nebo balistické palby, proti účinkům radiace a chemických látek.

Tank má zařízení pro překonávání vodních toků cestou pod vodou, zařízení pro vytváření kouřových clon pro maskování v terénu a hasicí zařízení pro hašení požárů uvnitř vozidla. Tank je určen k ničení tanků a jiných obrněných cílů, případně živých nepřátelských sil, a také proti nízko letícím cílům. Kanon ráže 125 mm s pancéřovou střelou dokáže snadno prorazit 50 cm silný pancíř na vzdálenost přes 2 km.

Tank je také vybaven dvěma sekundárními zbraněmi: závěsným a protiletadlovým kulometem.

VARIABILNÍ SYMBOL KAMPANĚ: 72

Tanky T-72 v různých variantách už v ukrajinské armádě slouží. Je to tedy ideální volba z pohledu výcviku, náhradních dílů i bojového nasazení.

PARAMETRY

Posádka: velitel, střelec a řidič
Motor: vodou chlazený dvanáctiválcový motor, který má 840 koňských sil
Maximální rychlost: 60 km/hod. na silnici, 40 km/hod. v terénu
Hmotnost: 44 tun

MODERNIZACE

Noční vidění
Noční vidění 3. generace s dosahem až 4 kilometry v pasivním režimu pro snížení demaskujícího efektu nočního vidění (původní model T-72 má dosah do 800 m se snadno zjistitelným paprskem infračerveného světla).

Zvýšená ochrana posádky
Stroj má reaktivní pancéřování. Laicky řečeno – v připadě, že se k němu blíží projektil, v místě zásahu exploduje na tanku připevněná výbušnina, která sníží účinnost nepřátelské střely. V místě instalace reaktivních modulů je navíc jako ochrana proti bojovým hlavicím k dispozici ekvivalent asi 40 cm válcovaného ocelového pancíře.

Komunikační prostředky poslední generace
Moderní radiostanice a interkom se zvýšenou odolností proti radioelektronickému boji umožňuje další komunikaci s radiostanicemi západního standardu. K dispozici je modul GPS pro zobrazení navigačních dat a přenos GPS souřadnic.

Kolik přispějete?

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.