Tank Tomáš pro ukrajinskou armádu
Ministerstvo obrany ČR
Garant kampaně

Pod záštitou MOČR vybíráme modernizovanou verzi sovětského tanku T-72, která za nás bude bojovat na Ukrajině. Chceme ji co nejdříve zabalit jako dárek pro Putina a poslat ji, aby vyhnala ruskou armádu z území svobodné Ukrajiny. Tank byl v České republice kompletně modernizován a jmenuje se Tomáš.

36092906
11288
VYBRÁNO Z
33000000
DÁRCŮ

CÍL KAMPANĚ

T-72 AVENGER představuje českou komplexní modernizaci sovětského tanku T-72 na úroveň srovnatelnou s tanky třetí generace. Stroj je vybaven zařízeními, která zvyšují provozní parametry, komfort a účinnost tanku a zvyšují bezpečnost posádky proti účinkům min nebo balistické palby, proti účinkům radiace a chemických látek.

Tank má zařízení pro překonávání vodních toků cestou pod vodou, zařízení pro vytváření kouřových clon pro maskování v terénu a hasicí zařízení pro hašení požárů uvnitř vozidla. Tank je určen k ničení tanků a jiných obrněných cílů, případně živých nepřátelských sil, a také proti nízko letícím cílům. Kanon ráže 125 mm s pancéřovou střelou dokáže snadno prorazit 50 cm silný pancíř na vzdálenost přes 2 km.

Tank je také vybaven dvěma sekundárními zbraněmi: závěsným a protiletadlovým kulometem.

PARAMETRY

Posádka: velitel, střelec a řidič
Motor: vodou chlazený dvanáctiválcový motor, který má 840 koňských sil
Maximální rychlost: 60 km/hod. na silnici, 40 km/hod. v terénu
Hmotnost: 44 tun

MODERNIZACE

Noční vidění
Noční vidění 3. generace s dosahem až 4 kilometry v pasivním režimu pro snížení demaskujícího efektu nočního vidění (původní model T-72 má dosah do 800 m se snadno zjistitelným paprskem infračerveného světla).

Zvýšená ochrana posádky
Stroj má reaktivní pancéřování. Laicky řečeno – v připadě, že se k němu blíží projektil, v místě zásahu exploduje na tanku připevněná výbušnina, která sníží účinnost nepřátelské střely. V místě instalace reaktivních modulů je navíc jako ochrana proti bojovým hlavicím k dispozici ekvivalent asi 40 cm válcovaného ocelového pancíře.

Komunikační prostředky poslední generace
Moderní radiostanice a interkom se zvýšenou odolností proti radioelektronickému boji umožňuje další komunikaci s radiostanicemi západního standardu. K dispozici je modul GPS pro zobrazení navigačních dat a přenos GPS souřadnic.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

NÁKUPNÍ SEZNAM

CELKEM VYBRÁNO:
588 846 546 Kč
icon star image
POČET DÁRCŮ:
180 565
icon star image
DEN VÁLKY:
583
icon star image
Veřejná sbírka na zbraně pro Ukrajinu