Operace Robert Ďábel

Dostali jsme mimořádnou prosbu od speciální ukrajinské policejní jednotky Kord, která operuje na frontě. Nutně potřebují 10 tun plastické trhaviny, 10 000 rozbušek a 10 kilometrů šňůry na propojování náloží, které se říká bleskovice.

Ministerstvo obrany ČR
Garant kampaně
6 956 922 Kč
VYBRÁNO Z
14 000 000 Kč
3 180
DÁRCŮ

CÍL KAMPANĚ

Po konzultacích s experty, s přihlédnutím k termínům dodání, chceme poslat na Ukrajinu novou generaci české plastické trhaviny Black Dough na bázi PETN (pentrit) od předního českého výrobce munice STV GROUP.

CO SE NAKOUPÍ

  • 10 tun plastické trhaviny Black Dough
  • 10 000 rozbušek
  • 10 kilometrů bleskovice (šňůra na propojení náloží)

Plastická trhavina Black Dough je jednoduše tvarovatelná a ideální pro práci ženijních jednotek a speciálních sil, které potřebují speciální trhaviny různých tvarů pro provádění přesných demoličních prací při ničení nevybuchlé munice nebo pro plnění dalších úkolů. Trhavina je odolná a výkonná i pro použití pod vodou nebo při extrémních teplotních podmínkách.


DOPRAVA A PŘEDÁNÍ

Nákup a dopravu dohlíží Ministerstvo obrany ČR. Trhavina bude dodána přímo do rukou policejní jednotky, která o ním požádala.

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.