Munice pro Tomáše a jeho kamarády
Ministerstvo obrany ČR
Garant kampaně

Češi koupili ukrajinské armádě tank Tomáš a ten se musí pořádně otáčet. K tomu potřebuje munici a my jsme se rozhodli vybrat peníze nejen pro Tomáše, ale i jeho kamarády: houfnici Danu nebo rakeťáka Vampíra. Pojďme na Ukrajinu poslat 1000 dárků pro Putina.

69732947
20141
VYBRÁNO Z
40000000
DÁRCŮ

CÍL KAMPANĚ

Intenzita palby v některých úsecích rusko-ukrajinské fronty se v určitých fázích množstvím spotřebované munice přibližuje největším bitvám druhé světové války.


Munice je to, co teď, v době úspěšné ofenzivy, potřebují Ukrajinci skutečně nutně. Česká republika má tento vojenský materiál k dispozici, nebo ho může její obranný průmysl zajistit. Požadavek na munici byl konzultován přímo s ukrajinskou stranou. Je potřeba a je potřeba rychle. Dlouho se totiž ve skladech neohřeje.

Pojďme koupit munici a poslat jí na frontu!

CO SE NAKOUPÍ?

Munice pro modernizované tanky T-72 125mm (třeba pro našeho Tomáše).

Stroj má nabíjecí automat se stálým úhlem nabíjení. V automatu je poskládáno 22 nábojů, přičemž zbytek se nachází ve věži. Střelec má možnost použít i české podkaliberní protipancéřové střely, které dokážou probít pancíř o tloušťce 500 mm na vzdálenost přesahující 2000 m. Tank veze celkově 37 kusů různého střeliva.

Rakety 122mm pro raketomety RM-70 Vampire 4D

Tento raketomet může střílet jednotlivé rakety a rovněž salvy – především pomocí nepřímé palby. Je určen pro koncentrované palebné pokrytí velkých ploch (až 3 hektary v jedné salvě) vysoce explozivními fragmentačními granáty. Palba je robustní a v jedné salvě 40 raket je použito téměř 256 kg výbušnin. 

Dělostřeleckou munici 122mm a 152mm pro houfnice Dana vz. 77 a pro tažené houfnice D-30 a D-20

Houfnice jsou určeny k boji s dělostřelectvem a minomety protivníka, k umlčování a ničení míst velení, palebných a radiotechnických prostředků a živé síly protivníka, boření trvalých obranných staveb a polních obranných objektů. Dana má rychlost střelby 4 rány za minutu při použití nabíjecího automatu. Maximální dostřel je 20 kilometrů.

Minometnou munici 120mm

Maximální dostřel těchto zbraní je 8 km. Minomet může být přepravován na přídavném podvozku za automobilem nebo na jeho korbě, snadno a rychle jej lze demontovat a připravit ke střelbě.


Odpalování miny je nastavitelné – lze využít automatické odpálení po dosednutí miny na zápalník, nebo lze odpalovat ručně – natažením úderníku a zatažením za odpalovací šňůru.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

NÁKUPNÍ SEZNAM

CELKEM VYBRÁNO:
588 846 546 Kč
icon star image
POČET DÁRCŮ:
180 565
icon star image
DEN VÁLKY:
583
icon star image
Veřejná sbírka na zbraně pro Ukrajinu