Děkujeme
Celá částka vybrána
20141
Lidí přispělo
40 000 000 Kč
Cílová částka

Munice pro Tomáše a jeho kamarády

GARANT KAMPANĚ
Ministerstvo obrany České republiky je ústřední instituce pro obranu státu a řízení Armády ČR. Novinky můžete sledovat na twitterovém účtu https://twitter.com/ObranaTweetuje.
OVĚŘENÁ DOPRAVA
VYBRÁNO!
VYBRÁNO A JEDEME DÁL

Děkujeme všem, kteří se během neuvěřitelných 14 dní na munici pro Tomáše a jeho kamarády. 🙏

Vzhledem k aktuální situaci bude sbírka na munici pokračovat dál. Nebudeme jí uzavírat.

CÍL KAMPANĚ

Intenzita palby v některých úsecích rusko-ukrajinské fronty se v určitých fázích množstvím spotřebované munice přibližuje největším bitvám druhé světové války.


Munice je to, co teď, v době úspěšné ofenzivy, potřebují Ukrajinci skutečně nutně. Česká republika má tento vojenský materiál k dispozici, nebo ho může její obranný průmysl zajistit. Požadavek na munici byl konzultován přímo s ukrajinskou stranou. Je potřeba a je potřeba rychle. Dlouho se totiž ve skladech neohřeje.

Pojďme koupit munici a poslat jí na frontu!

CO SE NAKOUPí?

Munice pro modernizované tanky T-72 125mm (třeba pro našeho Tomáše).

Stroj má nabíjecí automat se stálým úhlem nabíjení. V automatu je poskládáno 22 nábojů, přičemž zbytek se nachází ve věži. Střelec má možnost použít i české podkaliberní protipancéřové střely, které dokážou probít pancíř o tloušťce 500 mm na vzdálenost přesahující 2000 m. Tank veze celkově 37 kusů různého střeliva.

Rakety 122mm pro raketomety RM-70 Vampire 4D

Tento raketomet může střílet jednotlivé rakety a rovněž salvy – především pomocí nepřímé palby. Je určen pro koncentrované palebné pokrytí velkých ploch (až 3 hektary v jedné salvě) vysoce explozivními fragmentačními granáty. Palba je robustní a v jedné salvě 40 raket je použito téměř 256 kg výbušnin. 

Raketomet RM-70 Vampír


Dělostřeleckou munici 122mm a 152mm pro houfnice Dana vz. 77 a pro tažené houfnice D-30 a D-20

Houfnice jsou určeny k boji s dělostřelectvem a minomety protivníka, k umlčování a ničení míst velení, palebných a radiotechnických prostředků a živé síly protivníka, boření trvalých obranných staveb a polních obranných objektů. Dana má rychlost střelby 4 rány za minutu při použití nabíjecího automatu. Maximální dostřel je 20 kilometrů.

Nabijeme i slavné samohybné houfnice Dana


Minometnou munici 120mm

Maximální dostřel těchto zbraní je 8 km. Minomet může být přepravován na přídavném podvozku za automobilem nebo na jeho korbě, snadno a rychle jej lze demontovat a připravit ke střelbě.


Odpalování miny je nastavitelné – lze využít automatické odpálení po dosednutí miny na zápalník, nebo lze odpalovat ručně – natažením úderníku a zatažením za odpalovací šňůru.

Kolik přispějete?

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.