Děkujeme
Celá částka vybrána
24270
Lidí přispělo
90 000 000 Kč
Cílová částka

Mobilní protivzdušná obrana Viktor pro Ukrajinu

GARANT KAMPANĚ
Dalibor Dědek je český podnikatel, mecenáš a spolumajitel skupiny firem Jablotron. Po vpádu Ruska na Ukrajinu založil iniciativu #wemustact! a projekt #darekproputina
OVĚŘENÁ DOPRAVA
VYBRÁNO!


CÍL KAMPANĚ

Chceme nakoupit 15 kusů systému protivzdušné obrany Viktor české výroby. Jedná se o upravené terénní vozidlo Toyota osazené dvojicí kulometů KPVT, které jsou schopné účinně bránit strategické i civilní cíle před nálety sebevražedných dronů i před leteckým bombardováním. Ale cíl je jen jeden: zavřít Putinovým vrahům nebe nad Ukrajinou.

Chceme vybrat peníze na 15 Viktorů, aby se vám to lépe představovalo, představujeme viktorometr.

CO SE NAKOUPÍ?

V tomhle případě je video lepší, než tisíc slov.


Kulometné dvojče Viktor je v Česku modernizovaná varianta protiletadlové zbraně se dvojicí kulometů KPVT, které používají vysoce účinnou munici ráže 14,5x114 mm pro ničení vzdušných, nebo v případě potřeby i pozemních cílů.

Má robustní konstrukci a dobrou přesnost střelby – účinný dostřel je přes 2 kilometry. Zbraň je vybavena denním a nočním protiletadlovým zaměřovačem, i zaměřovačem na přímou střelbu na pozemní cíle.

Se zkušenou obsluhou je velmi účinný proti středním a velkým dronům, a také proti letadlům a vrtulníkům operujícím v malých výškách, jakož i proti lehce pancéřované technice, opevněním nepřítele a je zcela devastující proti živé síle.

Tyto rychlopalné 14,5 mm kulomety mají k okamžité střelbě připravenou zásobu 300 nábojů v zásobnících, a dalších 300 nábojů v náhradních zásobnících přímo na lafetě, a další náboje se převáží ve schránách na korbě vozidla. Také disponují náhradními hlavněmi s možností rychlé výměny v případě přehřátí.

Nosičem tohoto protiletadlového systému je upravené terénní vozidlo Toyota se zesíleným odpružením a speciálním adaptérem na korbě, který umožňuje střelbu přímo z vozidla. Díky silnému čtyřlitrovému motoru a náhonu 4x4 poskytuje Viktorovi výbornou mobilitu a schopnost rychlého přesunu i v náročném terénu.

Kolik přispějete?

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.