✍️ Podpořte petici za odpojení russké ambasády od elektřiny...
27 272 712 KČ
Vybráno
7879
Lidí přispělo
90 000 000 Kč
Cílová částka

Mobilní protivzdušná obrana Viktor pro Ukrajinu

GARANT KAMPANĚ
Dalibor Dědek je český podnikatel, mecenáš a spolumajitel skupiny firem Jablotron. Po vpádu Ruska na Ukrajinu založil iniciativu #wemustact! a projekt #darekproputina
OVĚŘENÁ DOPRAVA
OVĚŘENÁ KAMPAŇ


CÍL KAMPANĚ

Chceme nakoupit 15 kusů systému protivzdušné obrany Viktor české výroby. Jedná se o upravené terénní vozidlo Toyota osazené dvojicí kulometů KPVT, které jsou schopné účinně bránit strategické i civilní cíle před nálety sebevražedných dronů i před leteckým bombardováním. Ale cíl je jen jeden: zavřít Putinovým vrahům nebe nad Ukrajinou.

Chceme vybrat peníze na 15 Viktorů, aby se vám to lépe představovalo, představujeme viktorometr.

CO SE NAKOUPÍ?

V tomhle případě je video lepší, než tisíc slov.


Kulometné dvojče Viktor je v Česku modernizovaná varianta protiletadlové zbraně se dvojicí kulometů KPVT, které používají vysoce účinnou munici ráže 14,5x114 mm pro ničení vzdušných, nebo v případě potřeby i pozemních cílů.

Má robustní konstrukci a dobrou přesnost střelby – účinný dostřel je přes 2 kilometry. Zbraň je vybavena denním a nočním protiletadlovým zaměřovačem, i zaměřovačem na přímou střelbu na pozemní cíle.

Se zkušenou obsluhou je velmi účinný proti středním a velkým dronům, a také proti letadlům a vrtulníkům operujícím v malých výškách, jakož i proti lehce pancéřované technice, opevněním nepřítele a je zcela devastující proti živé síle.

Tyto rychlopalné 14,5 mm kulomety mají k okamžité střelbě připravenou zásobu 300 nábojů v zásobnících, a dalších 300 nábojů v náhradních zásobnících přímo na lafetě, a další náboje se převáží ve schránách na korbě vozidla. Také disponují náhradními hlavněmi s možností rychlé výměny v případě přehřátí.

Nosičem tohoto protiletadlového systému je upravené terénní vozidlo Toyota se zesíleným odpružením a speciálním adaptérem na korbě, který umožňuje střelbu přímo z vozidla. Díky silnému čtyřlitrovému motoru a náhonu 4x4 poskytuje Viktorovi výbornou mobilitu a schopnost rychlého přesunu i v náročném terénu.

Kolik přispějete?

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.