Vysoušeče domů pro Ukrajinu
Zapojme Ukrajinu
Garant kampaně

Po zničení Kachovské přehrady na Dněpru zaplavila přílivová vlna už téměř 2000 domů. Přímo tato katastrofa postihne desítky tisíc lidí. Jejich domy jsou nyní pod vodou. Chceme obyvatelům zaplavených území alespoň trochu pomoci při vysoušení jejich zatopených domů.

1315144
1107
VYBRÁNO Z
1000000
DÁRCŮ

Cíl kampaně

Po zničení Kachovské přehrady na Dněpru zaplavila přílivová vlna už téměř 2000 domů. Přímo tato katastrofa postihne desítky tisíc lidí. Jejich domy jsou nyní pod vodou.

Až voda opadne, začnou se domy uklízet, pak půjde dolů omítka a pak je bude třeba vysušit. To přijde náš čas. Chceme obyvatelům zaplavených území alespoň trochu pomoci při vysoušení jejich zatopených domů. Chceme na Ukrajinu poslat co nejvíce vysoušečů na naftový pohon a výkonných odvlhčovačů s elektrocentrálami.

Komu pomůžeme?

Máme na tuto pomoc přímou poptávku z ukrajinské strany. Ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu jsme schopni vytipovat nejlepší dodavatele a dopravit stroje přímo do rukou místních orgánů, které je budou bezplatně půjčovat obyvatelům zaplavených oblastí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kvalitní výkonné naftové topidlo se pohybuje kolem 10 000 korun. Odvlhčovače jsou o něco levnější. K nim je ovšem nutné připočítat náklady na pořízení elektrocentrály. Vycházíme z toho, že v zatopených oblastech bude složité v podmínkách Ukrajiny obnovit centrální dodávky proudu. Mnoho domů bude navíc kvůli vytopené elektroinstalaci odříznuto od dodávek elektrické energie mnoho měsíců.


GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.
CELKEM VYBRÁNO:
621 106 070 Kč
icon star image
POČET DÁRCŮ:
190 468
icon star image
DEN VÁLKY:
643
icon star image
Veřejná sbírka na zbraně pro Ukrajinu