Pomozme archeologům pod palbou
Zapojme Ukrajinu
Garant kampaně

Když Rusové vtrhli na Ukrajinu, archeologové ve městě Dnipro předali většinu vybavení vojákům. Věděli, že ti, kteří bojují za přítomnost a budoucnost, budou spacáky, karimatky, stany, polní vařiče i zaměřovací přístroje potřebovat víc než oni, kteří pečují o minulost.

107116
94
VYBRÁNO Z
200000
DÁRCŮ

Představení sbírky

Když Rusové vtrhli na Ukrajinu, archeologové ve městě Dnipro předali většinu vybavení vojákům. Věděli, že ti, kteří bojují za přítomnost a budoucnost, budou spacáky, karimatky, stany, polní vařiče i zaměřovací přístroje potřebovat víc než oni, kteří pečují o minulost. Na jejich město dopadají ruské rakety, spousta badatelů narukovala a do muzea se nechodí. Ale ukrajinská archeologie nezamrzla úlekem.

Komu pomůžeme?

Do muzea přicházejí vojáci a nosí artefakty, které na ně vypadávají při hloubení zákopů a protitankových příkopů i likvidaci minových polí. A tak archeologické týmy z Dnipra začaly jezdit za vojáky do terénu, aby zachránili aspoň to málo, co se dá. Dělají dál svoji práci, a přitom naslouchají práci děl a minometů.

Ano, je strašně moc věcí, které Ukrajina potřebuje určitě víc než pár archeologických pomůcek. Ale každý má právo na naději a víru, že jednou zase bude zase život normální. Z výtěžku této sbírky se nakoupí základní soubor věcí a nástrojů, které dniperským archeoložkám a archeologům usnadní pobyt a práci v terénu. Pomozme archeologům pod palbou

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jsme v kontaktu s lidmi z archeologického oddělení muzea v Dnipru. Potřebují konkrétně tyto věci:

Různé druhy stanů. Stoly, židle, lavice, skládací křesla (turistická). Optický nivelační přístroj s dobrým dosahem, skládací metr typ nivelační lať. Spací pytle a nafukovací karimatky. Polní sprchový kout. Turistické nádobí, kotlíky na trojnožce. Plynové vařiče/hořáky. Měkké plastové nádrže – polní lahve na pitnou vodu. Polní kempingový vařič. Batohy o objemu 30 litrů a 90 litrů. Kanystry na palivo o objemu 20 litrů. Síta. Nivelační latě. Svinovací pásma. Detektor kovů.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.
CELKEM VYBRÁNO:
621 106 070 Kč
icon star image
POČET DÁRCŮ:
190 468
icon star image
DEN VÁLKY:
643
icon star image
Veřejná sbírka na zbraně pro Ukrajinu