Čestmír - helikoptéra Black Hawk pro Ukrajinu
Ministerstvo obrany ČR
Garant kampaně

Máme možnost koupit použitou helikoptéru Sikorsky UH-60 Black Hawk. Helikoptéru jsme pojmenovali Čestmír a chceme ji vyslat co nejdříve do boje. V naší vůbec největší kampani se snažíme nejen získat jeden stroj, ale upozornit všechny, že Ukrajina nutně potřebuje moderní letectvo pro obranu nás všech před ruskou invazí.

11745336
4410
VYBRÁNO Z
105000000
DÁRCŮ

Cíl kampaně

Koupit Black Hawk, který je jako jeden z mála v Evropě v soukromých rukou. Cenu lehce přes 100 milionů korun jsme konzultovali s experty a také s ukrajinskou stranou. Stroj pochází z osmdesátých let a prošel inspekcí ukrajinských leteckých expertů. Je v pořádku, a pokud se na něj složíme, bude jej ke svým operacím využívat ukrajinská vojenská rozvědka, která jej chce nasazovat na speciální akce a používat pro výcvik pilotů. Je důležité vědět, že tato organizace již minimálně jeden tento stroj vlastní a využívá.

Náš úkol je na Čestmíra vybrat pořádný ranec peněz a s tím opravdu potřebujeme pomoci.

Co se nakoupí

Plně funkční helikoptéra Sikorsky UH-60 Black Hawk. Vrtulník je vybaven čtyřlistými rotory, hlavním a ocasním, poháněnými dvěma turbohřídelovými motory General Electric T700. UH-60 má široké využití v misích, včetně transportu vojáků, elektronického boje a letecké evakuace. S interním nákladem 1 200 kg nebo externím 4 100 kg dokáže přepravit 11 vojáků s vybavením nebo houfnici s posádkou. Avionika zahrnuje navigační systém GPS a může být vybavena křídelním systémem ESSS pro přepravu palivových nádrží a výzbroje až do hmotnosti 4 500 kg, včetně raket a řízených střel.

Doprava a předání

Po nákupu dopravíme s pomocí Ministerstva obrany České republiky Čestmíra na Ukrajinu, kde ho předáme ukrajinské vojenské rozvědce, která nás o něj požádala.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.
CELKEM VYBRÁNO:
621 106 070 Kč
icon star image
POČET DÁRCŮ:
190 468
icon star image
DEN VÁLKY:
643
icon star image
Veřejná sbírka na zbraně pro Ukrajinu