1000 speciálních bojových lékárniček

Pro kluky z jednotek, které se aktivně zapojují do bojů proti ruské agresi, znamená kvalitní vybavení mediků i osobních IFAKů vyšší pravděpodobnost přežití zranění i vyšší šanci uzdravení se bez trvalých následků. Chceme nakoupit 1000 balíčků IFAK, které slouží k rychlému prvnímu ošetření válečných zranění.

Zdravotní zajištění z.s.
Garant kampaně
3 065 174 Kč
VYBRÁNO Z
3 000 000 Kč
1 144
DÁRCŮ

Kampaň dokončena!

Děkujeme všem dárcům, sledujte twitterový účet @darputinovi pro aktualizace o této kampani.

Cíl kampaně

Týmu záchranářů z organizace Zdravotní zajištění, z.s. nakoupit 1000 speciálně vybavených lékárniček k ošetření život ohrožujících poranění v boji (IFAK - Individual First Aid Kit) a  dopravit je až na místa, kam se mnohdy bohužel oficiální velké organizace nedostanou, na samý východ Ukrajiny, i na frontu.

Co se nakoupí?

1000 kusů balíčků IFAK, který mimo jiné obsahuje:

Turnikety – taktická škrtidla k zástavě masivního krvácení

Izraelské obvazy – typ obvazu, který dokáže zastavit krvácení při poranění břicha a končetin

Sterilní krytí na rány, ochranné krytí na oči, krytí na popáleniny – v současné době bohužel velmi potřebné

Hrudní krytí – krytí na poranění hrudníku

Dekompresní jehly - při vzniku pneumotoraxu

Hemostatika Celox – speciální granule, které zastaví i velké žilní nebo tepenné krvácení


V boji platí pravidlo, že na každého zabitého existují ještě tři a více raněných. Raněný má často šanci na přežití, ale tato šance se vytrácí každou minutou bez poskytnuté péče a doslova s každou kapkou ztracené krve. Ztráta krve znamená, že tělo není dostatečně zásobeno kyslíkem. Nedostatek krve způsobuje podchlazení a podchlazení s masivním krvácením způsobuje šok, který následně pacienta zabije.

Kdo operaci organizuje?

Povedlo se nám propojit a naším jménem zaštítit více skupin dobrovolníků, kteří se snaží o to stejné, jako my – pomáhat obětem války, zajistit jim nejlepší možnou zdravotní péči a ty, které nám vytipují místní lékaři evakuovat do bezpečí. Jde především o ženy, děti, nemocné a zraněné civilisty, imobilní pacienty. Těm, kteří zůstávají a účastní se obrany své vlasti, dovážíme humanitární pomoc – převážně léky a zdravotní materiál, potraviny, hygienické potřeby a další věci denní potřeby.

Vždy komunikujeme s lidmi (organizacemi, nemocnicemi aj.) přímo v místě, proto máme konkrétní seznam potřeb a toho, co je v dané chvíli nejvíce akutní.Právě díky spolupráci většího počtu dobrovolníků (a to nejen z ČR, kooperujeme i s dobrovolníky přímo na území Ukrajiny,  máme velmi široký záběr pomoci. A především jsme schopni tuto pomoc dopravit až na místa, kam se mnohdy bohužel oficiální velké organizace nedostanou, na samý východ Ukrajiny, i na frontu.

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.