Noční vidění pro paramediky a vojáky z 49. brigády

Potřebujeme nakoupit osm kusů zařízení pro noční vidění pro 49. brigádu, ve které působí i čeští dobrovolníci. Pro vojáky i záchranáře je noční vidění základní předpoklad pro přežití a úspěch frontových operací.

Dana Drábová
Garant kampaně
1 095 991 Kč
VYBRÁNO Z
1 045 000 Kč
413
DÁRCŮ

Kampaň dokončena!

Děkujeme všem dárcům, sledujte twitterový účet @darputinovi pro aktualizace o této kampani.


Cíl kampaně

Vybavit paramediky a vojáky z 49. brigády osmi noktovizory AGM NVG-50 NL1. Na frontě je noční vidění základní potřeba nejen pro samotné vojáky, ale stejně tak pro záchranáře a řidiče. Schopnost vidět v noci zvyšuje šanci na přežití a záchranu životů.

Co se nakoupí?

  • 8 ks noktovizorů AGM NVG-50 NL1 včetně sady na upevnění na helmu
  • 4 kusy budou sloužit zdravotníkům a zbytek budou využívat vojáci v jednotce

AGM NVG-50 je dvoukanálový systém nočního vidění. NVG-50 používá optiku, která mu poskytuje širší úhel záběru 51° zorné pole s kompromisem v podobě kratšího zorného pole. NVG je vyroben z kompaktního kompozitního pláště pro větší odolnost. NVG může pracovat na jednu alkalickou baterii AA nebo baterii CR123A, a to až do 20 hodin. Je také vybaven integrovaným infračerveným přísvitem pro čtení ve tmě.

Účet kampaně

Pro platby v ČR použijte oficiální účet sbírky:
ČSOB: 319902444/0300
Variabilní symbol: 49

Pro platby ze zahraničí použijte IBAN:
CZ30 0300 0000 0003 1990 2444
SWIFT: CEKOCZPP

Podrobnosti o kampani

Noktovizory poputují k 49. brigádě Karpatská Sič, kde slouží společně s ukrajinskými vojáky i čeští dobrovolníci a paramedici. 49. brigáda pije rusům krev už od začátku války a už v minulosti jsme jim pomáhali získat drony a další vybavení. Reportáž o 49. brigádě si můžete přečíst na webu Echo24

Kampaň technicky zajišťuje tým organizace Člověčina ( https://www.facebook.com/clovecina.online )

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.