Drony pro dobrovolníky a záchranáře

Už podruhé vybíráme na malé průzkumné a operační drony pro dobrovolníky, záchranáře a vojáky na Donbasu. Malé komerční drony jsou klíčové nástroje pro ochranu životů proti russké agresi.

Vozím drony
Garant kampaně
8 294 255 Kč
VYBRÁNO Z
8 000 000 Kč
3090
DÁRCŮ

KAMPAŇ DOKONČENA!

Děkujeme všem, kteří přispěli na dodání dronů pro české vojáky bojující za ukrajinskou armádu. Drony jsou již připravené k předání, sledujte twitterový účet @vozimdrony
Na tuto kampaň už peníze nevybíráme, ale nadále můžete přispívat na hlavní sbírku velvyslanectví.

Cíl kampaně


Nakoupit drony v ČR a dovézt jednotkám na Donbas. Malé komerční drony jsou dostupnější pro více lidí bojující na ukrajině, zvyšuje se tak počet očí ve vzduchu.
Upřednostňuji spolupráci s Aerorozvědkou při distribuci a seznamování s piloty.

Malé komerční drony plní úkoly:

1. vyhledávání živé síly, techniky a objektů
2. pozorování a podpora pro pozemní síly
3. podpora pro paramediky

Jejich největší výhodou jsou nízké pořizovací náklady a obrovský přínos pro ochranu i aktivní vyhledávání nepřátelských jednotek. Nesmírně důležité jsou drony také pro záchranu a dohledávání raněných.

⚠️👕 Trička a odměny
V této kampani příspíváte přímo jednotlivým jednotkám a za váš příspěvek nemůžete získat trička, hry ani jiné odměny z hlavní sbírky.

📝 Potvzení

Tato kampaň je vedená jako nahlášená sbírka a proto si můžete po dokončení platby požádat o potvzení pro daňové účely.

🏦 Účet sbírky

8294604614/5500

💶 Zahraniční převody
IBAN: CZ4055000000008294604614
SWIFT: RZBCCZPP

Co se nakoupí?

30 ks DJI Mavic 3, cena 42 967 Kč bez DPH + baterie
Až 28 násobný hybridní zoom, Ve vzduchu se na jedno nabití udrží 46 minut, max vzdálenost přenosu až 15 km.

10 ks DJI Mavic 3T, cena 114 041 Kč bez DPH + baterie
Malý dron s termokamerou a až s 28 násobným přiblížením.

3 ks DJI Matrice 30T, cena 272 719 Kč bez DPH + bateriový set
Větší dron, obsahuje termální kameru, odolá silnějšímu větru, laserový dálkoměr.

Aktivní rušička dronů, cca 100 000 Kč bez DPH
Zajištění perimetru proti nepřátelským dronům.

Android telefon (Samsung Galaxy M53 5G) do 10 743 Kč bez DPH
Nutný k ovládání Mavic3 a podle potřeb pilota.

Kdo zajišťuje dopravu?

Byl jsem na Donbasu poprvé v červnu 2022 s humanitární pomocí a s materiálem pro české vojáky, kteří slouží u dobrovolnického praporu Karpatská Sič.


Má motivace je pomáhat na území Ukrajiny v boji proti ruské armádě, aby se snižoval počet útoků proti civilistům. Pomáhám tak, že podporuji bojující české vojáky na Donbasu a dovážím jim potřebný materiál, který jsem schopen společně s dalšími dobrovolníky sehnat.

Čím lépe budou naši vojáci vybaveni a pravidelně podporováni, tím lépe budou odvádět svou práci, protože vědí, že je tam nenecháme a že je podpoříme. Čím lepší techniku budou mít k dispozici, tím větší budou mít taktickou výhodu oproti ruským okupantům.

České dobrovolníky chci zavážet opakově, dokud to bude potřeba. Každý měsíc se do bojů na Donbas přidávají další Češi.

Cesta na Donbas není jednoduchá, protože prvně je potřeba překročit byrokracii na hranicích s Ukrajinou, následně je potřeba projet přes celou Ukrajinu a v poslední řadě je potřeba se trefit do okna, kdy Rusové neostřelují místa na trase a skladiště a kdy ukrajinské jednotky mají pohlídané a zabezpečené trasy proti diverzantům.


“Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali.” - Edmund Burke

Poznámky z předchozích misí

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02QmktYGikai7e6nSncP43uR3YeTfWdu2m8Zsriq3Nh4YuuKWvKSkPYa5fnYWs6Ecnl&id=1626093621
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0PvPsYeqgYmJYft8icrRftRugx8tR4zSWGeMoxv9nHr4uDQ3UrJXazcUse1BWb5YDl&id=1626093621
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02kxGg1EL71SMVhc66QNzKCatgDEJcJAE9GECDAVRQL8j9DVj33fdPtEgh3ozjS2Epl&id=1626093621

JAK OVĚŘUJEME KAMPANĚ?

Každou kampaň, kterou na webu Zbraně pro Ukrajinu najdete důkladně ověřujeme hned v několika směrech. V první řadě prověřujeme garanta kampaně. Garant musí osobně ručit za pravdivost informací, musí se s námi osobně setkat a doložit svou identitu. Následně ověřujeme účel kampaně a ručně ověřujeme, že příjemce pomoci je existující jednotka, která garantovi důvěřuje a že skutečně potřebuje vybavení, na které se v kampaní přispívá. Pokud se jedná o zbraně nebo zbraňové systémy, probíhá také prověření o potřebnosti a užitečnosti na straně Ministerstva obrany ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v ČR.